_

لاغری و تناسب اندام

_

لاغر شدن و داشتن تناسب اندام یک هدف کوتاه مدت و موقتی نیست. هدفی که بتوان با رعایت رژیم غذایی درست و داشتن فعالیت بدنی مداوم، در طی مدت زمان مشخصی به آن دست یافت و آن را برای همیشه حفظ کرد.

هر فرد برای لاغر شدن و تناسب اندام باید با توجه به ویژگی‌هایی مانند ساختار بدن، آناتومی، عادات غذایی، سن، جنسیت و میزان اضافه وزنی که دارد تلاش کند و به همان اندازه مصمم و صبور نیز باشد.

اما گاهی همه تلاش‌های مستمر افراد باز هم منجر به دست یابی آن‌ها به نتیجه دلخواهشان نمی‌شود.

لاغری و تناسب اندام

به طور مثال بسیار پیش می‌آید که کسی پس از رژیم غذایی و ورزش کردن دیگر هیچ اضافه وزنی ندارد، اما به دلیل وجود چربی اضافه در ناحیه غبغب، دور شکم یا بازوهای خود هنوز هم به اندازه کافی راضی نیست.

یا ممکن است وجود سلولیت سبب شود خانمی با وجود داشتن اندام زیبا و بدون اضافه وزن، باز هم راغب به پوشیدن لباس‌هایی نباشد که پوست بدن از پس آن پیدا است.

موضوع قابل ذکر دیگر این است که با ورزش کردن و رژیم گرفتن تمام اندام‌های بدن درگیر فعالیت و کاهش وزن می‌شوند. این در حالی است که امکان دارد فردی نخواهد به‌طور مثال در ناحیه صورت وزن از دست بدهد، اما هنوز هم در پهلوهای خود چربی اضافه داشته باشد. در چنین وضعیتی ادامه فعالیت‌های فیزیکی سخت و تحت فشار گذاشتن بدن برای کاهش حجم چربی‌ها روی زیبایی صورت نیز اثر منفی گذاشته و آن را نیز لاغر می‌کند.

چاره کار در چنین مواقعی بهره گیری از دستگاه‌های تخصصی لاغری است که به همین منظور طراحی شده‌اند. تجهیزاتی که با هدف لاغر کردن یک عضو خاص از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها با تمرکز روی لاغر کردن اعضای مشخصی از بدن خلق‌شده‌اند و استفاده از آن‌ها بسیار اثر بخش و راضی کننده است.

_

لاغری و تناسب اندام با دستگاه‌های تخصصی

_
_

LPG ال پی جی

_
LPG ال پی جی

دستگاه‌های LPG که نام اصلی آن‌ها Endermologie یا LipoMassage است، تجهیزاتی هستند که به منظور کانتورینگ بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. روش LPG یک تکنیک غیر تهاجمی و بدون درد و خون ریزی برای دست‌یابی به تناسب اندام است.

در این روش که در تمام جهان تکنیکی محبوب و پرطرفدار محسوب می‌شود، سلول‌های چربی بدن در یک نقطه خاص به وسیله دستگاه LPG  تحریک می‌شوند. به این ترتیب چربی‌ها به تدریج شروع به آب شدن می‌کنند.

LPG به شدت روی کاهش حجم چربی، جلوگیری از افتادگی و فرم دهی قسمت‌هایی مانند ران‌ها، بازوها و شکم مؤثر عمل می‌کنند. همچنین در این روش پوست بدن پس از کاهش حجم چربی‌ها اصلاً دچار افتادگی و شلی نمی‌شود.

استفاده از دستگاه LPG به کسانی که دچار مشکل سلولیت پا هستند نیز توصیه می‌شود.

_

Exilis اکسلیس

_
Exilis اکسلیس

یکی دیگر از تکنیک‌های دست یابی به لاغری موضعی و تناسب اندام، Exilis اکسلیس است. این روش نیز کاملاً ایمن، ساده و غیر تهاجمی است. اکسلیس در مطب یا کلینیک‌های زیبایی و تحت نظارت یک متخصص انجام می‌شود.

دستگاه اکسلیس با ارسال امواج رادیویی کاملاً بی خطر به اندام‌های بدن، چربی‌های تجمع یافته در آن‌ها را مجبور می‌کند که بافت خود را بشکنند. سپس این چربی به تدریج از مسیرهای مختلف از بدن خارج می‌شود.

دستگاه اکسلیس قادر است با خرد کردن بافت چربی‌ها باعث کاهش وزن و سایز شود. همچنین از این روش برای سفت کردن پوست بدن و فرم دهی به اندام‌ها استفاده می‌شود.

کسی که تمایل داشته باشد از روش اکسلیس برای دست یابی به فرم دلخواه اندام خود استفاده کند باید طبق نظر یک متخصص تعداد جلسات مشخصی را به کلینیک زیبایی برود. هر جلسه چیزی بین 30 تا 45 دقیقه به طول می‌انجامد. و اغلب افراد پس از جلسه سوم یا چهارم تغییرات مشهودی را در اندام خود مشاهده خواهند کرد.

_

Shock wave شاک ویو

_
Shock wave شاک ویو

شاک ویو نیز نام نوعی دستگاه مخصوص لاغری موضعی است. این مدل دستگاه‌ها که با ارسال شوک به عضلات، چربی‌ها و حتی استخوان‌ها آن‌ها را تحریک می‌کنند در ابتدا برای رفع مشکلات فیزیکی و درمان‌های فیزیوتراپی طراحی شدند. اما به‌تدریج که استفاده از آن‌ها گسترده‌تر شد، افراد دریافتند که از این تکنیک می‌توان برای آب کردن چربی‌ها، لاغری موضعی، از بین بردن سلولیت پوست، جوان‌سازی پوست، اصلاح دفورمیتی‌های پوستی و محو کردن جای زخم و اسکار نیز استفاده کرد.

به طور کلی دستگاه‌های شاک ویو برای لاغر کردن اندام‌هایی مانند باسن و ران‌ها و نواحی خاصی مانند دور شکم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شاک ویو امواج صوتی با انرژی بالا را در ناحیه خاصی از بدن منتشر می‌کند. این امواج از بافت‌های نرم عبور کرده و وقتی به محلی مانند محل اتصال عضلات با استخوان می‌رسند، منعکس می‌شوند. پس از انعکاس، این امواج در حوالی محل برخورد خود با بافت سفت‌تر، پخش می‌شوند. همین امر سبب آزاد شدن انرژی جنبشی در بافت‌های چربی داخلی بدن شده و آن‌ها را به تدریج آب می‌کند.

طول مدت زمان استفاده از شاک ویو و کسب نتیجه دلخواه نیز بستگی به نظر متخصصان دارد. آن‌ها پس از معاینه هر فرد و تحلیل و آنالیز بدن او، و با مشخص شدن اندام‌هایی که باید با استفاده از این تکنیک لاغر شوند، تعیین می‌کنند که چند جلسه استفاده از دستگاه شاک ویو مورد نیاز است.

به طور معمول هر جلسه شاک ویو بین 15 تا 30 دقیقه زمان نیاز دارد. همچنین افرادی که از این تکنیک استفاده کرده‌اند معمولاً پس از 6 هفته، نتایج شگفت انگیزی از آن می‌گیرند.

_

Power shape پاور شیپ

_
Power shape پاور شیپ

کسانی که به طور کلی دچار اضافه وزن نبوده و فقط در اندام‌های خاصی دارای بافت چربی اضافه هستند، می‌توانند از دستگاه power shape برای لاغر شدن استفاده کنند.

پاور شیپ نیز دستگاهی ایمن بوده که به شیوه غیر تهاجمی قادر به حل کردن چربی‌های موضعی بدن است.

پاور شیپ با بهره‌گیری از سه تکنولوژی وکیوم، لیزر کم توان و RF آر اف، می‌تواند به کسانی که اضافه وزن نداشته اما در برخی از اندام‌های خود چربی‌های مزاحم دارند کمک کند تا به اندام ایدئال خود دست پیدا کنند.

دستگاه پاور شیپ علاوه بر آن که منجر به کاهش حجم چربی‌های بدن می‌شود، به پوست شادابی داده و مانع از شل شدن و پیری زودرس آن می‌شود.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کسب نتیجه از دستگاه لاغری شاک ویو چیزی بین 10 تا 16 جلسه است. اما اغلب افراد پس از جلسه سوم یا چهارم شاهد نتایج مثبت استفاده از شاک ویو خواهند بود.

_

سخن آخر

_

مجموعه فیت بادی مجهز به همه این تجهیزات لاغری و تناسب اندام است. دستگاه‌های موجود در فیت بادی، از ال پی جی گرفته تا پاور شیپ، همگی جدید و مدرن هستند.

 همچنین فیت بادی با در اختیار داشتن همکاران متخصصی که به نحوه عملکرد دستگاه‌های لاغری نامبرده آگاهی کامل دارند، قادر است بهترین خدمات را به کسانی بدهد که از دست چربی‌های موضعی اندام خود به تنگ آمده‌اند.

به فیت بادی اعتماد کنید. لاغر شدن و زیبایی اندام مشتریان فیت بادی، به جز خود آن‌ها، آرزوی فیت بادی هم هست.